Tr
arama
Osman BEKTAŞ
Osman BEKTAŞ

OSMAN BEKTAŞ

1914 yılında Erzurum-Tortum ilçesi Ödük köyünde doğdu. Küçük yaşta medrese tahsili gördü. Uzun yıllar Erzurum MüftüYardımcılığı görevinde bulundu. Fıkıh sahasında ilmini geliştirdi ve çokça öğrenci yetiştirdi. 2.9.1966 - 29.6.1968 ve 20.7.1968-20.9.1971 tarihlerinde Erzurum müftüsü olarak görev yaptı. 20.9.1971 tarihinde Erzurum Vaizliğine atandı. 1.6.1976 tarihinde emekli olan Osman Bektaş 4.12.1986 tarihinde vefat etti.